Stantech - technika spawalnicza
Nazwa: Producent: Kategoria:

Przyłbica spaw. Origo-Tech 9-13 (żółta)

Cena brutto: 380,00 zł
Cena netto: 308,94 zł
Producent: ESAB
Numer kat.: 700000298
Produkt jest dostępny
szt.

Origo-Tech to nowoczesna ergonomiczna i wielofunkcyjna automatyczna przyłbica spawalnicza 9-13 DIN.


Zastosowanie:

Origo-tech służy do ochrony twarzy i oczu przed iskrami, odpryskami i szkodliwym promieniowaniem podczas spawania i szlifowania. Znajduje zastosowanie w przemyśle oraz rzemiośle przy pracach spawalniczych metodami : MIG/MAG, TIG, MMA .

 

Działanie :

Automatyczny filtr zaciemniający po zajarzeniu łuku samoczynnie zmienia się z jasnego na ciemny, a po zakończeniu spawania ponownie staje się jasny. Przyłbica jest gotowa do natychmiastowego użytkowania, wymaga dopasowania do rozmiaru głowy spawacza oraz doboru właściwego stopnia zaciemnienia w zależności od przeznaczenia. Dzięki płynnej regulacji czułości przyłbica rewelacyjnie sprawdza się przy spawaniu TIG PULSE. Natomiast możliwość regulacji opóźnienia wyłączenia pozwala na komfortową pracę w każdej metodzie spawania. Płynna regulacja zaciemnienia 9-13 to już standard w tej klasie przyłbic. Nowoczesne automatyczne filtry zaciemniające zapewniają całkowitą ochroną oczu i twarzy przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz podczerwonym.

 

Wykonanie :

Korpus przyłbicy wykonany jest z wysokiej klasy tworzywa lakierowanego, które jest trwałe i elastyczne. Operator ma możliwość regulacji opóźnienia filtra z ciemnego na jasny przy pomocy potencjometru umieszczonego na panelu wewnętrznym przyłbicy. Drugi potencjometr na panelu to regulacja czułości filtra na łuk elektryczny. Regulacja stopnia zaciemnienia realizowana jest pokrętłami umieszczonymi na korpusie przyłbicy. Przyłbica zasilana jest ogniwem słonecznym. Osłony ochronne filtra : wewnętrzna i zawnętrzna są wymienne.

 

DANE TECHNICZNE :

Materiał

Wysokiej jakości tworzywo lakierowane

Pole widzenia

96 x 42 mm

Wymiary filtra

110 x 95 x 15 mm

Stopień ochrony przed UV / IR

UV15 / IR14

Zakres stopni zaciemnienia

4 / od 9 do 13 wg DIN

Zasilanie

Fotoogniwo

Czas reakcji przy zaciemnieniu

od 0.0002ms do 0.0008ms *

Czas reakcji przy rozjaśnianiu

0.1 - 1.0 s

Temperatura użytkowania

-5oC ~ 55oC

Minimalny prąd spawania TIG

20A

Masa

0,53 kg

Funkcje

Płynna regulacja zaciemnienia
Płynna regulacja czułości
Płynna regulacja opóźnienia

Produkt nie posiada dodatkowych parametrów